avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Activitate WILI19

Activitate WILI19

Răspuns la discuția Adeverinta venit
Da am solicitat expres ultimile trei luni in care apar cu salariul intreg.
Buna seara, am si eu o intrebare. Eu sunt in CCC de pe data de 7 ianuarie2019, atunci mi.a fost suspendat contractul de munca. Am aplicat la prima casa si am nevoie de o adeverinta de venit, pe ultimile 3 luni cotizate la stat. Acestea ar fii octombrie, noiembrie si decembrie. Mie de la munca mi.au dat cu chiu cu vai, dupa 3 luni de asteptare o adeverinta pe ianuarie, februarie si martie... cu venit 0, cum pot sa imi emita o adeverinta pe niste luni in care eu nici macar nu mai figurez cu contract de munca si plati la stat? Si nici nu vor sa corecteze cei de la firma spunand ca alta nu imi mai fac. Sunt disperata, stau de 4 luni dupa o adeverinta, si primesc doar rapunsuri in sictir, am platit deja de doua ori taxa la broker pentru administrarea dosarului... Va rog spune.ti mi ce as putea sa fac. Multumesc frumos, in avans pentru raspunsuri.
Buna ziua. Sunt de 2 luni in CCC, si am aplicat, impreuna cu prietenul, la programul prima casa. La banca mi.au cerut contractul de munca semnat pe fiecare pagina in parte si stampilat plus o adeverinta de venit. Am cerut sefei mele sa imi faca aceste acte si mi.a raspuns ca o sa le faca cand are ea chef.... Tin sa mentionez, ca atunci cand a aflat ca sunt insarcinata, a vrut sa ma dea afara, dar am amenintat.o ca o dau in judecata, si de atunci a vorbit cu mine numai in sictir... Eu ce pot face in cazul acesta, daca nu am acele acte nu pot aplica sa imi iau casa... si este destul de urgent. Imi puteti da un sfat va rog? Multumesc frumos.