Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu crestere copil.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu crestere copil.

Buna ziua. Sunt de 2 luni in CCC, si am aplicat, impreuna cu prietenul, la programul prima casa. La banca mi.au cerut contractul de munca semnat pe fiecare pagina in parte si stampilat plus o adeverinta de venit. Am cerut sefei mele sa imi faca aceste acte si mi.a raspuns ca o sa le faca cand are ea chef.... Tin sa mentionez, ca atunci cand a aflat ca sunt insarcinata, a vrut sa ma dea afara, dar am amenintat.o ca o dau in judecata, si de atunci a vorbit cu mine numai in sictir... Eu ce pot face in cazul acesta, daca nu am acele acte nu pot aplica sa imi iau casa... si este destul de urgent. Imi puteti da un sfat va rog? Multumesc frumos.
Buna ziua!
Poate o amenitare cu plangere la ITM va ajuta acum.
Ionut.ion, utilizator
Si ITM-ul ce sa faca? Exista sanctiune pentru asa ceva ?