Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta venit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta venit

Buna seara, am si eu o intrebare. Eu sunt in CCC de pe data de 7 ianuarie2019, atunci mi.a fost suspendat contractul de munca. Am aplicat la prima casa si am nevoie de o adeverinta de venit, pe ultimile 3 luni cotizate la stat. Acestea ar fii octombrie, noiembrie si decembrie. Mie de la munca mi.au dat cu chiu cu vai, dupa 3 luni de asteptare o adeverinta pe ianuarie, februarie si martie... cu venit 0, cum pot sa imi emita o adeverinta pe niste luni in care eu nici macar nu mai figurez cu contract de munca si plati la stat? Si nici nu vor sa corecteze cei de la firma spunand ca alta nu imi mai fac. Sunt disperata, stau de 4 luni dupa o adeverinta, si primesc doar rapunsuri in sictir, am platit deja de doua ori taxa la broker pentru administrarea dosarului... Va rog spune.ti mi ce as putea sa fac. Multumesc frumos, in avans pentru raspunsuri.
Dvs figurati cu c.i.m. ,chiar daca a fost suspendat.

In solicitarea dvs se mentiona expres lunile octombrie, noiembrie si decembrie?
Da am solicitat expres ultimile trei luni in care apar cu salariul intreg.
Puteti sesiza ITM-ul.