avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Activitate ROMANLOREDAN

Activitate ROMANLOREDAN

Atunci cand si-au montat centrala si au luat semnaturi de la noi de la vecini sa obligat sa mentina o temperatura de cel putin 18 grade in apartament, deci cred ca este o forma legala sa poata respecta aceasta regula.
Buna ziua, am un vecin care sa stins din viata acum un an, sotia lui a plecat la copii in alta localitate si vine mai rar pe la apartament. O data plecata a inchis si robinetul de la gaz si automat si centrala . Noi suntem perete in perete cu ea. nu am reusit sa luam legatura cu ea pt. ai spune ca nu este in regula sa inchida centrala si sa lase peretii reci fiind impotriva legii. Ce cale pot urma pentru a rezolva situatia cu dumneaiei?
Un PFA radiat din oficiu de catre ONRC la data de 18.03.2019 are stoc de marfa, ba mai mult a mai si vandut din stoc cateva zile pana a aflat de radiere. Ulterior radierii persoana fizica a infiintat un nou PFA. Cum se procedeaza in acest caz cu lichidarea stocului de marfa la PFA radiat si daca stocul de marfa poate fi transferat/vandut la noul PFA. Intrebarea de asta data este cum si care este temeiul legal?