avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Activitate conduletdaniel97

Activitate conduletdaniel97

Nu mi sa spus aștept acuma răspuns de la ei teoretic până pe 11 mai ar trebui să mă anunțe dacă doriți va pot trimite în privat pe fb sau WhatsApp despre ce documente este vorba aștept mesaj in privat dacă doriți să vedeți despre ce vorbesc

Cornel Vasile a scris:

Si despre salariul ce vi s-a raspuns de catre ITM?

Am făcut reclamație la ITM și am primit următoarele documente de la firma la care am lucrat pe motivul că nu am fost plătit pentru ultima luna astăzi dis de dimineață am primit următoarele documente o adeverință care atestă incheierea constructului de muncă și un raport salariat ce vrea sa insemne aceste lucruri am vre o șansă să îi primesc înapoi bani aceeia
buna ziua de curand am demisionat bine fara a depune demisie ca mi a spus angajatorul ca nu are rost sa fac si ca imi va incheia contracul da munca, si ca ulterior voi primi bani pe card eu aveam salariu 2000 de lei dar in contract apare 1900 brut adica minim pe economie iar bani ii primeam in 2 transe mai exact pe card luam salari ul din contract iar restu in plic pe care ii primeam in mana iar acuma am surpriza sa nu mi bage bani la restul le a dat bani dar acuma se pare ca nu am primit am fost la ITM am completat o hartie i am explicat despre ce este treaba dar eu cred totusi ca nu se va rezolva nimic mai ales ca stau intr un oras mic in care totul este pe "pile" ma astept la un raspuns negativ iar la firma la care lucram exista camera care pot dovedii ca eu am fost zi de zi la munca + foii de parcurs ca eram si sofer dar ce este ciudat ca nu am primit contractul in mana au pastrat ei acel document chiar daca l am semnat in 2 exemplare, chiar daca este vorba de 1200 apx net dar totusi macar sa il doara si pe el putin va multumesc