avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1770 soluții astăzi
Forum Activitate Mariana Chirpac

Activitate Mariana Chirpac

Discuție Pluviala
Buna ziua, revin cu o problema pe care am expus-o acum ceva timp, "îmi curge forte tare pluviala în casa iar președintele blocului nu vrea să facă nimic pentru că spune el nu are cum sa verifice la una dintre vecine pentru că nu da voie sa se intre în casa, cum și unde ar trebuie sa merg pentru a face o plângere și să îmi rezolv aceasta problema. In situația mea au fost mai multi vecini care și-au reparat singuri problema prin faptul că au deviat cursul pluvialei ,lucru care mie nu mi se pare normal. Mulțumesc ,o zi buna .
Buna ziua, mă confrunt cu o problema mai bine de 1 an și jumătate în blocul unde stau, îmi ploua in hol din cauza unei defecțiuni la pluviala blocului . Am vorbit de nenumărate ori cu președintele blocului care spune că ar fi problema la etajul 6 unde nu da voie sa se intre în casa pentru a se verificat aceasta pluviala ,la mine in casa mai sunt 3-4 cm și îmi ajunge apa la sursa de curent. Spuneti-mi va rog cum ar trebui sa procedez pentru a îmi rezolva problema . Mulțumesc , o zi buna