avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Activitate Petretudor95

Activitate Petretudor95

Buna ziua
Am avut un accident in 2019 care s.a soldat cu victime si nu au existat plangeri in decurs de 90 de zile , am primit clasarea cazului cu NUP dar dupa am fost plecat in Germania pana in prezent . Ce ar trebui sa fac pentru a.mi recupera permisul ? Permisul mi.a fost ridicat de catre Brigada de Politie Rutiera (Udriste)
Multumesc!
Buna ziua . Am facut un accident din vina mea din care a rezultat victime si eu ulterior m.am inteles cu victima sa nu depuna plangere , daca nu depune pangere dupa 3 luni de la accident imi da verdictu' sau terbuie sa astept mai mult ?
Răspuns la discuția Accident rutier
Am foat implicat in accident cu un vehicul care venea de pe un drum fara prioritate , doar prietena mea a fost victima si nu depune plangere impotriva mea sau a vinovatului .
Discuție Accident rutier
Salut . Am avut un accident rutier si eu nu am fost de vina , dar am avut in masina 6 persoane . Permisul mi.a fost retinut de politie . Cum imi pot recupera permisul cat mai rapid ?
Si nu inteleg de ce mi.a fost retinut permisul de conducere , daca nu am fost eu de vina pentru producerea aceatuia .