avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate SC FINANCE SRL

Activitate SC FINANCE SRL

Răspuns la discuția devin sau nu platitor de tva
Inca din 10 Iunie trebuia sa depuneti declaratia de platitor tva prin depasire plafon.Facturi cu tva,deci platitor deveneati cu 1 Iulie 2009.Indiferent daca mai facturati sau diminuati din div.motive veniturile ramaneti platitor.Va puteti regulariza situatia prin at ad la contract si stornare fact dar in luna Mai.




Răspuns la discuția plata TVA AUTO dupa 1 mai 2009
si atentie daca transferul sau cesiunea de cr.se face inainte de 12 luni -desi e putin probabil-dar totusi daca se intampla , toata perioada nu se mai considera leasing financiar ci achiz.si pt toata val nu se deduce tva.
Răspuns la discuția plata TVA AUTO dupa 1 mai 2009
asta stim toti.!nu este clar daca pentru val.reziduala facturata in ratele lunare deduc sau nu tva-ul.Pentru val rez.finala este clar ca nu deduc atunci se face transmiterea dreptului de propr.se considera achizitie-livrare.Rog raspuns
Răspuns la discuția plata TVA AUTO dupa 1 mai 2009
pt.mai multe detalii contacteaza-ma pe mail-ul meu.mi-e lene sa scriu acum Dar stiu tot si te pot ajuta
Răspuns la discuția deducere TVA carburant
ch.cu carburantii nu este ded.decat daca intra la exceptii.in nici-o alta sit.nu este ded.Atentie transp de la si la loc munca inseamna ca intri la except.si se fact venit, ai ob activit in acest sens etc-vezi exceptii.Asta pe categ auto