avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 988 soluții astăzi
Forum Activitate Dan marin m

Activitate Dan marin m

Răspuns la discuția Parasirea locului accidentului
Cum ati rezolvat problema? Si eu am patit ceva asemanator.

Catalin199 a scris:

Eu vreau sa va intreb , daca doamna pe mine m a asigurat ca nu este victima , m a asigurat ca nu are nimic , eu am considerat dupa ce a plecat doamna ca nu am produs o vatamare , si nu mai era neceear sa sun organele de politie . Nu are nici o relevanta acest lucru ? Doamna nu a sunat de lq fata locului , ea a plecat pe bicicleta normal ci dupa 4 ore a sunat la salvare .

Buna ziua! Am fost implicat intr.un accident rutier, o soferita care scria mesaje pe tel a intrat pe contrasens. Am filmarea cu camera video de la bordul masinii. Am petrecut o ora la locul accidentului si am convenit sa o rezolvam amiabil a 2 zi. La o ora dupa accident am facut schimb de nre si i.am dat un bip. Am plecat la serviciu si dupa 2 ore fata s.a intors la locul accidentului, a sunat la 112 si s.a declarat victima. Iar eu am fost acuzat de parasirea locului accidentului. De 3 saptamani, fac cereri de audiente la prim procuror pe langa judecatorie si la procurorul pe langa curtea de apel pt obtinerea unei dovezi de circulatie, dar nu ma primesc in audienta. Procurorul de caz mi.a respins cererea de eliberare a unei dovezi.
Ce alte solutii mai am si cum imi pot recupera mai repede dreptul de a conduce.? Drepturile imi sunt incalcate grav mai ales ca procurorul de caz nici macar nu a citit procesul verbal al agentilor care in urma expertizei i.au suspendat permisul victimei, dar "procurorul de caz"a scris in ordonanta ca eu am provocat accidentul. Nu mai zic ca nu a vizualizat probele video unde se vede clar cum victima intra ca un kamikaze in mine.
Va multumesc cu respect.