avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1690 soluții astăzi
Forum Activitate stefania35

Activitate stefania35

Răspuns la discuția ce trebuie sa fac
asociata nu o pot contacta nu vorbeste cu mine
Răspuns la discuția ce trebuie sa fac
multumesc f mult asa am sa fac
Răspuns la discuția ce trebuie sa fac
nu am decizia de incetare a contractului de munca ce pot face daca eu vreau sa ma angajez in alta parte?nu pot sta fara un venit
Răspuns la discuția ce trebuie sa fac
multumesc dar delegatie de unde pot lua?eu sunt asociat cu 50 la suta in soscietate si nu am stampila doar copie dupa actul constitutiv al firmei
Răspuns la discuția ce trebuie sa fac
nu mi s-a scris nimic in cartea de munca iar societatea unde am lucrat nu mai are punct de lucru eu mi-am dat demisia
Răspuns la discuția ce trebuie sa fac
administratora firmei a renuntat la serviciile fostei contabile demisia mi-a predat-o cu intirziereb si nu stiu de cind nu pot lua legatura cu administratorra deoarece nu vorbeste cu mine
m-a instiintat ca nu mi-a fost aprobata demisia cu data de 1 mai
ce pot face?
Buna ziua cum pot proceda daca mi-am dat demisia de unde am lucrat am avut probleme cu fosta asociata ma pot duce eu cu cartea de munca si unde pt a mi se inchide ? sfatuiti-ma va rog cartea de munca este la mine si nu este scris in ea ca am incetat activitatea firma unde am lucrat s-a inghetat pe o perioada contabila s-a renuntat la ea
multumesc pt raspuns dar daca nu vrea sa acopere ea cheltuielile catre furnizori?ce pot face eu daca nu am de unde plati?sfatuitima va rog
buna ziua as dori sa ma ajutati sunt asociat cu 50 la suta intr-o firma in care suntem 2 asociati cu 1 singur administratorcare este asociata mea firma nu mai are punct de lucru deoarece s-a inchis unde am avut inchiriat mentionez ca firma are pierdere si datorii la furnizori am cautat alt punct de lucru pt inchiriere dar asociata nu a vrut deoarece unde am gasit ea mai are 2 inchiriate mentionez ce am fost angajata afirmei muncind numai eu :( asociata a avut cartea de muncatrecuta aici si telefoanele mobile pe care eu i leam platit aproape 4 ani ea are alta firma avind profit nu a interesat-o firma pe care o avem decit sa ii platesc impozitele a facut totul ca sa nu se dezvolte firma nu m-a lasat sa vind produse care ar fi ajutat actuala firma sa se dezvolte si-a luat angajamentul verbal ca va plati ea datoriile si va ramine cu firma eu i-am propus deoarece sunt f stresata mentionez ca nu am din ce trai eu m-am angajat in alta parte acum administratora doreste sa cedeze firma cuiva si spune ca trebuie sa semnez ce ar trebui eu sa semnez ? eu nu am actele originale nu am stampile nimic sediul este trecut la mine acasa dati-mi un sfat va rog:(
Buna ziua suntem 2 asociati intr-o firma cu 50 la suta asociata mea este administratora firmei dupa aproape 4 ani am ramas fara punct de lucru deaorece s-a inchis locul unde aveam inchriat administratora nu a vrut sa inchiriem in alta parteunde am gasit mentionez ca numai eu am muncit in firma ea nu deoarece are alta firma a ei cu mai multe spatii inchiriate in tot acest timp nu m-a ajutat in sensul ca am avut divergente deoarece ea nu vroia sa vindem produse de marochinarie care ar fi ajutat firma sa se dezvolte deoarece vindea ea pe firma ei eu am fost angajat si asociat platindu-i ei impozitele la cartea de munca deoarece era trecuta aici ca administrator cu carte de munca inclusiv facturile de telefon am convenit sa ramina ea cu firma a fost de acord dar imi spune ca doreste acum sa dea firma cuiva mentionez ca firma are datorii ea sa angajat verbal ca le va plati ea dar nu stiu ce sa cred mentionez ca eu nu am alt venit m-am angajat in alta parte deoarece nu am din ce trai ce ma sfatuiti? sediul social este trecut la mine acasa nu detin proppietati sau altceva ce ma sfatuiti va rog?ea a profitat de mine fortindu-nma sa ii platesc eu impozitele mentionez ca lea sunt toate actele firmei stampile tot ce ar trebui sa fac daca ea doreste sa cedeze firma si cine ar lua o firma in rosu? va multumesc