Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ce trebuie sa fac
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ce trebuie sa fac

Buna ziua cum pot proceda daca mi-am dat demisia de unde am lucrat am avut probleme cu fosta asociata ma pot duce eu cu cartea de munca si unde pt a mi se inchide ? sfatuiti-ma va rog cartea de munca este la mine si nu este scris in ea ca am incetat activitatea firma unde am lucrat s-a inghetat pe o perioada contabila s-a renuntat la ea
de ce cartea de munca este la dumneavoastra?Si nu inteleg "firma unde am lucrat s-a inghetat pe o perioada contabila s-a renuntat la ea" s-a renuntat la cine???:-/
administratora firmei a renuntat la serviciile fostei contabile demisia mi-a predat-o cu intirziereb si nu stiu de cind nu pot lua legatura cu administratorra deoarece nu vorbeste cu mine
m-a instiintat ca nu mi-a fost aprobata demisia cu data de 1 mai
ce pot face?
nu mi s-a scris nimic in cartea de munca iar societatea unde am lucrat nu mai are punct de lucru eu mi-am dat demisia
daca la societate nu ati vut un inspector de resurse umane, atunci va trebui sa luati contractul de munca, actele aditionale incheiate, decizia de incetare a contractului de munca, o delegatie si mergeti la Inspectoratul Teritorial de Munca din str. Octavian Goga (in spatele Camerei de Comert) si luati legatura cu inspectorul care s-a ocupat de firma. Acesta trebuie sa faca inscrisurile in cartea de munca.
Daca nu stiti cine este inspectorul va puteti interesa la informatii sau va uitati in coltul din dreapta sus al contractului de munca si veti vedea stampila cu numele sau.
multumesc dar delegatie de unde pot lua?eu sunt asociat cu 50 la suta in soscietate si nu am stampila doar copie dupa actul constitutiv al firmei