avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Activitate prisecian aurica

Activitate prisecian aurica

Mesaj:Buna ziua Ma scuzati ca va deranjez cu problema mea ,dar nu stiu cui sa ma adresez pentru rezolvare! In data de 25 08 2008 am fost citat sa ma prezint la Politia Comunitara Timisoara pe motiv ca mi-a fost ridicata masina parcata intra-un loc nepermis. M-am prezentat la data respectiva la Politia Comunitara unde mi s-a prezentat un proces verbal de contraventie in care sunt invinuit ca as fi parcat in loc nepermis o masina Peugeot cu nr TM 05 FVI care afost ridicata de Politia Comunitara si dusa la locul unde se depoziteaza masinile ridicate, iar ulterior as fi venit si prin agresarea paznicului as fi recuperat masina. Mentionez ca sunt proprietar de masina, DACIA 1300 ,cu nr.de inmatriculare TM 05 FVI care din anul 2006 este depozitata intr-o curte in satul UTVIN, iar numerele de inmatriculare sunt la mine acasa si nu are nimenea acces la ele asa ca nu stiu cum au aparut aceleasi numere pe masina Peugeot la care se face referire in procesul verbal ,lucru pe care l-am spus si inspectorului care se ocupa de caz,iar acesta mi-a spus sa semnez procesul verbal si sa fac contestatie.Am facut contestatie in aceias zi dupa care in data de 11 11 2008 am fost chemat in instanta in calitate de petent in proces cu Primaria mun.Timisoara -Politia Comunitara pentru plingerea contraventionala,_La acest termen mi-am expus doleantele, precum nu ma fac vinovat de faptele descrise in procesul verbal urmind ca instanta sa ia o hotarare.In data de 24 11 2008 primesc comunicare din partea Judecatoriei Timisoara in care mi se comunica ca instanta anuleaza procesul verbal ,cu drept de recurs in 15 zile .In luna februarie primesc o noua citatie sa ma prezint in data de 17 03 2009 pentru recurs si mi se cere sa depun intampinare. Depun intampinare in data de 11 03 2009. in care arat acelas lucru, precum ca nu sunt proprietar de auto Peugeot .In data de 17 ma prezint la proces unde mi se spune ca se amina pronuntarea sentintei pentru ca Politia Comunitara sa ia in vedere intampinarea depusa de mine pentru data de 28 04 2009 .La aceasta data nu m-am prezentat deoarece mi s-a spus ca nu mai primesc citatie ,si am crezut ca nu mai trebuie sa ma prezint .ultereior am aflat ca mi-a fost respinsa cererea de anulare a procesului verbal. Va rog respectuos sa-mi spuneti ce este de facut in cazu meu pentru a nu plati pentru un lucru pentru care nu sunt vinovat.
Buna ziua
va multumesc pentru sfaturi ,nu am gasit nici o intelegere la firma si mi-am inaintat cererea de lichidare cu acordul partilor art 55 lit.b