avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate Lavinia M C

Activitate Lavinia M C



Lavinia M C a scris:

Buna ziua! Sunt Lavinia si sunt divorțata de 2 ani! In urma divorțului am decis să las copii la tata deoarece nu aveam cum sa ii iau la mine in acel moment, pentru că ma mutasem cu gazda si imi schimbasem locul de munca iar pe cei mici nu aveam cu cine sa ii las. Instanța a decis că eu sa plătesc pensia alimentară iar custodia sa fie comuna. Tatăl de vre-un an imi da fata si băiatul cand are el chef. Adică la o lună Și ca sa pot sa ii iau si la o lună trebuie sa ma rog de el sa mii dea sau sa fac sesizare la protecția copilului. Am demarat un proces de dare in judecata pentru ca sa avem un program de vizita, iar el a zis ca pana la decizia instanței nu o sa mai imi dea copii asta înseamnă că eu teoretic o sami vad copii tocmai peste 3 luni sau mai mult. Cec pot sa fac in cazul acesta? Cum as putea sami vad copii pana se pronunță instanta. Multumesc!

Buna ziua! Sunt Lavinia si sunt divorțat de 2 ani! In urma divorțului am decis să las copii la tata deoarece nu aveam cum sa ii iau la mine in acel moment, pentru că ma mutasem cu gazda si imi schimbasem locul de munca iar pe cei mici nu aveam cu cine sa ii las. Instanța a decis că eu sa plătesc pensia alimentară iar custodia sa fie comuna. Tatăl de vre-un an imi da fata si băiatul cand are el chef. Adică la o lună Și ca sa pot sa ii iau si la o lună trebuie sa ma rog de el sa mii dea sau sa fac sesizare la protecția copilului. Am demarat un proces de dare in judecata pentru că sa avem un program de vizita, iar el a zis ca pana la decizia instanței nu o sa mai imi dea copii asta înseamnă că eu teoretic o sami vad copii tocmai peste 3 luni sau mai mult. Cec pot sa fac in cazul acesta? Cum as putea sami vad copii pana se pronunță instanta. Multumesc!