avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1983 soluții astăzi
Forum Activitate Dinupop

Activitate Dinupop

Intrebarea este daca trebuie sa am un angajat sau pot sa fac eu vanzare sau asociatul
Am instalat o camera de supraveghere in magazin plus doi senzori de miscare. Trebuie ca aceasta camera sa fie instalata de firma atestata sau sa am avizul unei asemenea firme? Mentionez ca aceasta camera nu inregistreaza si la intrare este semnalata existenta ei.
Am un SRL fara angajati, un administrator si un asociat. Intentione sa dechid un magazin. Este obligatoriu sa ma un angajat sau pot eu ca administrator sau asociatul sa faca vanzare fara contract de munca?
Dinupop a scris:

Salonul a primit autorizatie fara a fi schimbata destinatia imobilului
Am inchiriat un spatiu aflat la parterul unei case pentru deschiderea unui magazin (produse nealimentare). In acest caz, este necesara schimbarea destinatiei de locuinta in spatiu comercial? Daca da, sunt necesare acelasi proceduri ca in cazul unui apartament dintr-un bloc de locuinte sau numai acordul proprietarului? Mentionez ca inainte in acest spatiu a fost un salon care avea autorizatie de funtionare de la primarie.
Răspuns la discuția Rezervare Denumire Firma
Multumesc!
Avocatul a obtinut rezervarea denumirii firmei dar a facut o greseala cand a solicitat denumirea, si anume a mancat o litera. Se poate cere corectare/indreptare eroare?