avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1159 soluții astăzi
Forum Activitate Iulia Zaharia

Activitate Iulia Zaharia

Multumesc pentru raspuns.
O zi frumoasa.
Buna ziua. In prezent sunt in concediu crestere copil pana in luna iunie 2025. Inainte de asta am avut contract de munca pe perioada determinata, valabil pana la data de 31.12.2024, dar a fost suspendat cand am intrat in CCC. Cand voi putea reincepe munca, dupa luna iunie 2025, fostul angajator are sau nu obligatia sa ma primeasca inapoi pt 6 luni (ca in cazul contractului pe perioada nedeterminata)?
Multumesc anticipat.
Iulia Z
Buna ziua. Am primit astazi o citatie pe numele meu si datele mele personale, calitate de martor intr-un caz de inselaciune, pt prezentare pe 12.11.2019. Am sunat la nr de telefon de pe citatie, vorbesc cu agentul sef care cred se ocupa de caz, care mi-a spus ca s-a facut o greseala si nu sunt eu citata, ci alta persoana cu acelasi nume. Am mai intrebat daca trebuie sa ma duc undeva sa anuleze respectiva citatie si mi-a raspuns ca e de ajuns ca am vorbit cu el. Sincer n-as vrea sa ma trezesc cu politia peste mine sau vreo amenda, asa ca vreau sa stiu daca e adevarat ce mi-a comunicat agentul de politie sau trebuie sa mai fac ceva sa anulez citatia?
Multumesc