avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Activitate Jon1986

Activitate Jon1986

Multumesc mult

gi-jane2 a scris:

da, aveti.

Am inteles, multumesc. Ca idee din experienta sau parerea dvs, am macar 3 luni pana sa ma poate executa? Multumesc

gi-jane2 a scris:

conteaza cat de repede vine hotararea, poate veni peste o luna, 2, 3, jumatate de an... apoi dupa ce trece termenul de atac, se poate legaliza si se poate apela la executor, mai departe, conteaza si cat de repede se misca executorul, el trebuie sa ceara incuviintare de la instanta.
dvs incercati sa strangeti bani cat mai repede.


Multumesc gi-jane , dar mai pe intelesul meu , este posibil atat de repede adica 2 luni sa faca toate actele incat sa vina executorul sa imi ia casa, ca eu fac tot posibilul sa fac rost de bani?sper sa fac rost in tot acest timp, multumesc

Buna ziua, va rog sa ma ajutati daca aveti timp, astazi s a incheiat procesul. Imobilul mi a ramas dar trebuie sa platesc sulta, nu s a dat nici un termen, intelegere nu voi gasi sa platesc in rate sau sa ma lase? Cat timp credeti ca am la dispozitie sa pot face rost de bani pana a interveni executarea silita si toate acele probleme…? Multumesc din suflet
Răspuns la discuția Martor
Va multumesc, am citit mai mult si am inteles, daca cumva imi puteti spune din experiența dvs exista șanse sa nu imi fie luată in considerare declaratia la sfârșitul procesului? Se bazeaza pe niste poze cum ar fi la o nunta, si o declaratie la politie in care spun ca eram cu prietena mea dar in sensul de prietena foarte buna? Multumesc

Jon1986 a scris:

Si daca mai aveti un pic de timp, ce probe ar putea sa aducă pt a dovedi nesinceritatea dupa ce declarația a fost semnata ? In cazul meu invoca faptul ca as fi concubin si nu imi poate fi luată declaratie. Va multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Poate fi contestată în sensul că se poate solicita judecătorului sa cenzureze declaratia respectiva daca exista elemente din care sa rezulte ca ar fi nesincera,subiectivă etc .Acest lucru poate fi solicitat cu ocazia concluziilor pe fond sau anterior prin note de sedinta etc.




Răspuns la discuția Martor
Si daca mai aveti un pic de timp, ce probe ar putea sa aducă pt a dovedi nesinceritatea dupa ce declarația a fost semnata ? In cazul meu invoca faptul ca as fi concubin si nu imi poate fi luată declaratie. Va multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Poate fi contestată în sensul că se poate solicita judecătorului sa cenzureze declaratia respectiva daca exista elemente din care sa rezulte ca ar fi nesincera,subiectivă etc .Acest lucru poate fi solicitat cu ocazia concluziilor pe fond sau anterior prin note de sedinta etc.


Discuție Martor
Buna ziua, va rog sa ma ajutați . Daca dupa depunerea unei mărturii in favoarea reclamantului, care s a redactat s a semnat ea mai poate fi contestata? Pentru ca pârâtul vrea sa invoce ca am legătura cu reclamantul si ca mint. Va multumesc