avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate Dia2017

Activitate Dia2017

Da,la asta mă refeream,nu am știut că nu are importanță. Vă mulțumesc. Voi lua legătura cu un avocat
Vă mulțumesc! Precizez ca domiciliul fetiței este stabilit deja la mine. El prin urmare a plângerilor mele i se făcuse dosar penal. A insistat o perioadă lungă sa se împăcam și am retras plângerea deoarece am crezut că va fi bine dar nu s-a putut
Bună ziua! Ma numesc Diana,în urma unei relatii a rezultat un copil,care la momentul respectiv are 2 ani și 4 luni. Eu cu tatăl copilul am avut multe discuții și certuri,plângeri la poliție din partea mea deoarece ma urmărea,m-a amenințat pe mine si familia mea ca ne omoară si ca ne da foc la casă. Tatăl copilului m-a ajutat financiar,cu ceva perioade lipsa,dar per total mi-a plătit pensie alimentară. Fetița fiind crescută de mine cu ajutorul părinților mei,el in felul ăsta nu a contribuit niciodată. De câteva zile ma amenință că vine sa îmi ia fata cu forța ca pe el nu il interesează dacă fata plânge si eu nu sunt de acord,deoarece nu a petrecut o perioadă mai lungă de timp cu el fără mine,fata doar cu mine a dormit de la nastere,nu vreau sa fie supusă la asemenea traumă. Subscriu că până ce fetița a împlinit 6 luni,tatăl copilului a stat la domiciliul meu. Aș avea șanse să obțin custodia totală? El are voie sa vină fara acordul meu sa ia fetița? Îl consider un pericol pentru mine si fetiță,are un comportament foarte schimbător si e vulnerabil. Precizez că eu mereu am iesit cu el si fetița cand a dorit,nu i-am interzis niciodată să o vadă dar mereu a fost in prezența mea.