avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Activitate marius99

Activitate marius99

Răspuns la discuția Refuz plata dauna casco Ardaf
Asigurarea este fara franciza si are si anexa Clauza Casco Extins pt jante si cauciucuri pt care am platit suplimentar.Si la aceasta discutie ar fi indicat prezenta unui avocat?
Răspuns la discuția Refuz plata dauna casco Ardaf
Care ar fi sansele de castig si cat ar dura?
Răspuns la discuția Refuz plata dauna casco Ardaf
care ar fi pasi ce urmeaza sa ii urmez sa nu ajung la proces pentru ca dureaza?
Buna ziua,
Am avut o problema cu masina am lovit un caine si mi sa spart proiector , bara de vopsit si am lovit cu janta o bordura-piatra.Am fost la constatare mi s-a dat ok-ul de plata si mai aveam parbrizul fisurat din alt eveniment, agentul constatator mi-a zis sa il trec tot acolo sa nu mai deschidem alt dosar.Masina a fost dusa la service, s-a reparat si a fost depus de catre service dosarul la plata. Dupa doua luni sunt sunat de un angajat ardaf pentru a veni sa mai dau inca o declaratie.Dau declaratia in care specific cum s-a intamplat accidentul cu ,cainele si ca parbrizul a fost din alt eveniment.Dupa inca o luna ma suna cei de la service si ma anunta ca inca nu s-a facut plata.Incep sa dau telefoane si dupa inca o sapt ma duc la sediul lor ca sa aflu ca dosarul a fost respins la plata pe motiv ca nu s-a intamplat cum am precizat si sa astept sa imi vina acasa o instiintare si dupa aceia sa astept iar reexaminarea cazului.

Explicatia verbala a fost ca ei au fost in zona in care s-a intamplat accidentul si au facut poze si luat declarari persoane din zona ca nu a fost nici o bordura pe acolo pe care sa o lovesc si ca parbrizul nu aveam cum sa il sparg in acel eveniment(chiar daca am mentionat ca nu s-a intamplat acolo). Si din momentul in care a fost depus la plata si pana o sa primesc raspunsul au trecut peste 100de zile.Ce pot sa fac in aceasta situatie?
se poate retrage plangerea de catre firma?
S-a intocmit plangerea la sectia de politie si am recunoscut fapta, mentionez ca nu am mai avut alte antecedente.Valoarea pagubei destul de mica.am semnat la loacul de munca o instiintare de suspendare a dreptului de mai lucra in acea firma.
BUNA ZIUA,
Am facut un lucru regretabil am sustras de la firma un produs (valoare mica 200-300ron) si l-am trimis printr-o firma de curierat la adresa mea. Aceasta expeditie a fost reperata si m-au denuntat la politie. Am recunoscut fapta in fata sefului inainte sa se duca la politie si in fata politistilor printr-o declaratie.intrebarea mea este ce risc in acest moment ?
Mai exista litera i pt. cartea de munca sau ?