avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Activitate M_Stefania

Activitate M_Stefania

1. Cum se calculeaza "suprafata construita desfasurata" in vederea stabilirii cuantumului impozitului pe locuinta(imobil la bloc)?
2. Cum se calculeaza "suprafata "terenului in folosinta", (imobil la bloc)? Mentionez ca blocul are si o curte interiorara.

Am indeplinit cumulativ, conditiile de varsta standard si stagiul de cotizare pentru pensionare. Conform modificarii articolului 56 aliniatul(1), litera (c), din Codul Muncii, republicat, ca angajata, am facut cerere, pentru continuarea activitatii in cadrul institutiei unde mi-am desfasurat activitatea pana la indeplinirea conditiilor de pensionare , mai sus mentionate. Va rog sa-mi spuneti daca pot sa-mi depun actele la Casa de Pensii sectoriala, pentru a putea beneficia de pensie, ca si de salariu, asa cum beneficiaza de cele 2 drepturi si barbatii si femeile, pana sa se modifice acest articol, litera (c), pentru femei) si aliniatul (4), pentru barbati. Exprimarea, in articolul modificat, este ambigua si poate fi interpretabil. Potrivit Constitutiei, libertatea muncii este garantata si nimeni nu poate ingradi dreptul la munca.