avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Calculul impozitului pe locuinta (imobil la bloc)?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Calculul impozitului pe locuinta (imobil la bloc)?

1. Cum se calculeaza "suprafata construita desfasurata" in vederea stabilirii cuantumului impozitului pe locuinta(imobil la bloc)?
2. Cum se calculeaza "suprafata "terenului in folosinta", (imobil la bloc)? Mentionez ca blocul are si o curte interiorara.

Ultima modificare: Joi, 27 Mai 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Impozite locale pentru o cladire darapanata risteafl risteafl Buna ziua , Va rog sa-mi spuneti daca se plateste impozit la primarie pentru o cladire , care s-a daramat in timp ca urmare a intemperiilor .Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Cedare unei parti din cota indiviza din terenul de sub bloc. gxgm gxgm Buna ziua, Unul dintre vecini mi-a solicitat sa ii cedez o parte din cota indiviza de teren aflat sub bloc. Motivatia lui este ca doreste sa vanda un ... (vezi toată discuția)
Suprafata imobil svisarinescu svisarinescu Buna ziua . Am o firma care inchiriaza o parte din cladiri si teren unei alte societati pentru sediu social. Cladirea pe care o inchiriez are o suprafata la ... (vezi toată discuția)