Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Suprafata imobil
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Suprafata imobil

Buna ziua . Am o firma care inchiriaza o parte din cladiri si teren unei alte societati pentru sediu social. Cladirea pe care o inchiriez are o suprafata la sol de 200 mp cu parter si etaj 1 ( parterul va inchiriat in totalitate iar etajul 50mp ), iar terenul fara constructii 100 mp. Este corect sa trec in contract la obiect ,, un imobil in suprafata de 300 mp? Multumesc.
Imobil = teren cu sau fara constructii. Deci nu este corect. Totodata suprafata la sol se refera doar la suprafata construita a parterului. Parter+Etaj = suprafata desfasurata.

Ma puteti ajuta cum sa trec in contract in cazul acesta ? Multumesc.
Incercati sa descrieti tot imobilul.
Imobil compus din teren in suprafata de (aici intra si terenul de sub constructie) cu categoria de folosinta ``curti-constructii`` (ma gandesc), avand pe teren un edificat P+1E, cu suprafata construita la sol de xy mp, suprafata desfasurata xy mp, din care se ofera spre inchiriere teren in suprafata de xy mp, parterul constructiei C1 +parte din etaj in suprafata de xy mp compus din ``hol intrare, 2 birouri, baie``...

Am avut un model pe undeva dar l-am pierdut....
Daca aveti relevee/schite le puteti atasa ca si anexa la contract.