avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Activitate Ciprian 1981P

Activitate Ciprian 1981P

Buna ziua!cazul meu cred ca e putin mai complicat.Bunica mea a fost deportata din Bulgaria împreună cu cei 6 copii cand a fost schimbul de populație dintre statul roman si cel.bulgar.In bulgaria avea pământ intravilan 1 hectar.Statul român ia dat o suprafață de 2000 mp tot prin act.bunica mea a murit în 1983 iar tatăl meu tot din Bulgaria a murit acum 6 ani.acum cand vreau sa fac impartirea la teren ma lovesc de frați tatălui meu ca eu nu am.nici un drept....la notar nu vor sa vina.mentionez ca cei 2000 mp sunt trecuți la primărie și sa plătește impozit in fiecare an.nu exista titlul de proprietate.daca la primărie in cate este trecut doar tatăl meu si fratele la succesiune trebuie să se prezinte si ceilalti copii?
Răspuns la discuția dezinsectie gandaci de bucataria


tzutzu0722 a scris:

Cine plateste dezinsectia proprietarul sau chiriasul?


Proprietarul plătește!
Răspuns la discuția Supraveghere video bloc


POPA GHEORGHE a scris:

Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_491...
si aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Este nevoie de acordul asociatiei de proprietri.
Montajul se poate face de catre o firma autorizata.

Asociația de proprietari mi-a spus că nu are nici o problemă ca oricum s-a schimbat legea in 2018 si atata timp cat nu pun in scara blocului ,la intrarea în bloc,parti comune este totul ok..I-am spus, camera care o sa o montez o sa bată spre parcare si nu se vede nici o intrare in scara de bloc
Răspuns la discuția Supraveghere video bloc

ynocentta a scris:

Este obligatoriu acordul individual al tuturor proprietarilor din condominiu

Chiar in seara asta m-am intalnit cu administratora de la bloc și mi-a spus că legea sa schimbat in 2018 si din cate cunoaște si ea a zis ca pot sa imi montez singur ,nu trebuie nici un fel de autorizație atâta timp cât nu se vede intrarea în scara blocului ....
Buna ziua...dacă vreau sa imi montez 1 camera de supraveghere la bloc sa vad parcarea am nevoie de autorizație,de acordul proprietarilor de la bloc,de la asociația de proprietari ceva
,trebuie să monteze o firmă specializata?