avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate Flori1609

Activitate Flori1609

Mi a respins cererea pe motivul ca am multe sanctiuni in cazierul judiciar, dar si prima data cand am prelungit o am avut acelasi cazier si mi a aprobat
Buna seara! In data de 17-11-2019 am fost implicat intr un accident rutier minor (avand o victima) politistul mi a spus ca imi ia permisul de conducere si imi da o dovada pe care o prelungesc in fiecare luna..prima luna am prelungit dovada iar acum domnul procuror nu vrea sa imi mai aprobe cererea pentru prelungirea dovezii..mentionez ca victima a ajuns la spital dupa care la o ora a plecat pe picioarele ei neavand nimic grav..in acest caz mi au deschis un dosar penal pentru vatamare corporala din culpa (victima nu a depus plangere)intrebarea este: pot face un certificat de grefa pentru a recupera permisul sau macar sa mi prelungeasa dovada? Sunt angajat sofer si sunt singurul meu intretinator..multumesc mult
Ce se intampla daca victima unui accident rutier din care s a deschis dosar penal nu depune plangere
Discuție Accident
Buna ziua, am si eu o nelămurire,acum 2 luni am fost implicat intr un accident de circulatie minor (din vina mea) in cealalta masina a fost o victima (fata nu a depus nici plangere si nu are nici o zi de spitalizare) intrebarea este: ma mai poate cerceta penal? Cam cat timp o sa mai stau fara permis? Si ce consecinte pot trage) multumesc frumos