avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate sofiananghel27

Activitate sofiananghel27

Bună ziua. Am fost angajat la o societate de pe data de 05.02.2021 pana pe 28.11.2022 . Pe luna noiembrie mi am luat salariul în decembrie în același timp cu ceilalți angajați. Însă am verificat astăzi contul bancar iar pe data de 9 am mai primit un salariu pe care îl primeam lunar cu mentiunea lichidare decembrie (eu nu am fost nici o zi la munca in decembrie) nu știu dacă aveam de luat ceva bani pentru luna asta de la firma. Banii ăștia sunt ajunși în mod eronat la mine? Deoarece nu m-a sunat pana astăzi nimeni în legătură cu ei . Pot sa pățesc ceva ?
Discuție Psihologic
Buna seara, am si eu o intrebare .. de curand a avut loc admiterea pentru sesiunea ianuarie 2020 in cadrul scolilor de agenti de politie si de jandarmi si am inteles ca in vara va mai fi o sesiune din cauza deficitului de personal (asta prin august sa se sustina probele iar in septembrie sa se inceapa cursurile) si as avea nevoie de o informatie..cei care au picat la scris sau la proba sportiva in cadrul acestor scoli si care au avizul la dosar apt medical si apt psihologic mai vor sustine acest examen iar si va face fisa medicala de la 0? Care este termenul de valabilitate a acestor acte si daca se poate obtine cumva o prelungire?