Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu primit eronat ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu primit eronat ?

Bună ziua. Am fost angajat la o societate de pe data de 05.02.2021 pana pe 28.11.2022 . Pe luna noiembrie mi am luat salariul în decembrie în același timp cu ceilalți angajați. Însă am verificat astăzi contul bancar iar pe data de 9 am mai primit un salariu pe care îl primeam lunar cu mentiunea lichidare decembrie (eu nu am fost nici o zi la munca in decembrie) nu știu dacă aveam de luat ceva bani pentru luna asta de la firma. Banii ăștia sunt ajunși în mod eronat la mine? Deoarece nu m-a sunat pana astăzi nimeni în legătură cu ei . Pot sa pățesc ceva ?
sofiananghel27, utilizator
Probabil v-au platit zilele de odihna neefectuate, puteti intreba dv daca credeti ca nu vi se cuvin.
Daca se va constata ca vi s-au virat eronat, atunci veti fi contactat pentru restituire.