avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1691 soluții astăzi
Forum Activitate Simo Levente

Activitate Simo Levente

Răspuns la discuția Reprezentant muncitor

Multumesc pentru raspuns
Buna ziua, reprezentantul muncitorilor la firma la care lucrez a fost instintat ca va fii concediat pe alte motive ce nu tin de activitatea lui ca reprezentant cea ce nu este adevarat fiind un reprezentant incomod pentru conducere, intrebarea mea este are vreo cale de atac?, isi pierde functia daca numai este angajatul firmei?
Buna ziua, intrebarea mea este, reprezentantul muncitorilor la firma la care lucrez a fost instintat ca va fii concediat pe alte motive ce nu tin de activitatea lui ca reprezentant cea ce nu este adevarat fiind un reprezentant incomod pentru conducere, intrebarea mea este are vreo cale de atac?, isi pierde functia daca numai este angajatul firmei?
Buna ziua, am cumparat un produs online si am vrut sa il returnez fiind defect, am reusit sa il trimit inapoi in ziua 13, pe 3 ianuarie precízez ca 1 si 2 erau Sarbatori legale, comerciantul spune ca termenul de 14 zile a fost depasit, fac reclamatie la ANPC de unde primesc o solutie nefavorabila dupa 45 de zile de asteptare, pot sa dau in judecata firma?, daca firma este din Ploiesti si eu din Sighisoara in ce oras depun actele?