avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Activitate Munteanu Emeric

Activitate Munteanu Emeric

Răspuns la discuția Suspendat sau Anulat?
Am inteles, va multumesc! O zi buna!
Răspuns la discuția Suspendat sau Anulat?
Fara nevoia de a sustine examenul de redobandire?
Răspuns la discuția Suspendat sau Anulat?
Mi s-a stabilit, intradevar, obligatia de a nu conduce pe termenul supravegherii. Cu ce imi influenteaza acest lucru capacitatea de a redobandi permisul?
Buna ziua!
In 2017 am fost testat cu 0.6ml/l alcool in aerul expirat, si am fost condamnat la 2 ani de inchisoarea cu amanarea aplicarii pedepsei, aceasta pedeapasa a expirat luna trecuta pe 12 aprilie.
Imi poate clarifica cineva, cum imi pot redobandi permisul? Acesta este anulat sau suspendat?
Buna ziua, in 2017 am fost prins baut la volan si am primit 2 ani de inchisoare cu suspendarea aplicarii pedepsei + suspendarea carnetului pe aceasta perioada.
Saptamana viitoare am ultima sedinta cu consilierul de probatiune, imi poate spune cineva ce urmeaza dupa? Pe parcursul pedepsei,domnul consilier mi-a zis ca exista posibilitatea sa primesc carnetul de conducere chiar mai repede, chiar daca pedeapsa nu s-a terminat. Nu am primit insa carnetul. Voi fi nevoit sa dau examenul teoretic de 16 intrebari? Sau il primesc pur si simplu? Si ce imi va figura in cazier (daca imi va figura ceva) si cat timp?