avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Activitate oanaat

Activitate oanaat

va multumesc
Sotul are un apartament dobandit inaintea casatoriei. Dupa decesul lui, cat mosteneste sotia supravietuitoare care nu este trecuta in CF-ul apartamentului, si cat mostenesc copiii (2) ?Precizez ca cei doi soti au avut un mariaj de 30 de ani.

Va multumesc
Răspuns la discuția pensie alimentara
mai am o intrebare. am hotarat sa imi schimb numele si sa trec de pe numele tatalui pe al mamei. asta ar putea sa afecteze intr-un fel platirea pensiei? m-am gandit ca nu pt ca tot copilul lui sunt doar ca imi schimb numele dar vreau sa stiu sigur. va multumesc
Răspuns la discuția Test de paternitate
buna. testul de paternitate se face prin prelecare de probe non standard cum ar fi de ex par. se extrage adn-ul si se compara cele 2 probe adn. adn-ul unei persoane este transmisibil aproximativ identic la descendentii de gradul 1 ( copii) si de aceea se pot compara. totul este sa aveti in vedere ca acest test este foarte precis !
Răspuns la discuția pensie alimentara
multumesc pt raspuns. eu urmez facultatea de medicina insa la divort s-a specificat ca imi plateste doar pana la majorat. din cate mi-ati spus dvs as putea sa schimb acest lucru si sa imi plateasca pana la 26 de ani. multumesc inca o data
buna. parintii mei sunt divortati de 15 ani. eu am 21 de ani iar fratele meu este minor. noi suntem in custodia mamei de la inceputul divortului, tatal meu nu a fost foarte prezent in viata noastra. pensia alimentara ne-a platit cand si cand. de acum 2 ani nu a mai paltit nimic iar acum firma la care lucra a fost inchisa iar el este somer. as avea dreptul sa primesc pensia alimentara retro si in viitor chiar daca el nu mai este salariat?si daca da cum s-ar face calculul?merci mult