avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate Dygfyu

Activitate Dygfyu

Transferul a fost făcut la ghiseul băncii. Salariul meu nu este fix de aceea nu am bănuit ca banii au fost transferați în contul de salariu. Nu am verificat chitanta deoarece nu m-am gandit ca s-ar putea produce o greșeală. Reamintesc faptul că am specificat clar atunci când m-am dus să depun banii, ca aș dori să fie pusi in contul de cumpărături, doamna de la ghișeu vede clar, atunci când introduce banii în cont, ca unul este de salariu și unul de cumparaturi, din neatenția ei acum eu sufăr consecințele, trebuia să fie mai atentă ca doar nu imi plătesc singur salariul.
Buna ziua, am o problema. Am depus banii pentru cardul de cumpărături de la Banca X timp de două luni. Astăzi am primit un mail cum ca de 2 luni nu am plătit pentru cardul respectiv. Se pare că cei de la Banca mi-au transferat banii în contul de salariu, deși eu am specificat clar că vreau sa fie transferați în contul de cumpărături. Din moment ce am realizat abia după 2 luni această eroare nu mai am banii din contul de salariu. Ce pot face?