avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate bogdancornel

Activitate bogdancornel

Răspuns la discuția Factura telefonica RDS
salut! Citeste postarea mea legata de ceva asemanator la RDS
[ link extern ]
Nu am primit niciun raspuns sau vreo rezolvare in urma reclamatiei la RDS si OPC.
Suntem cativa care vrem sa instituim o asociatie a pagubitilor RDS. Daca esti interesat da un semn!
Salut! Am citit postarea ta legat de RDS. Noi suntem abonati ai RDS si vrem sa ne instituim intr-o asociatie a pagubitilor RCS&RDS
[ link extern ]

Daca esti interesat da-ne un semn!
Buna ziua!
Am avut nesansa sa apar intr-o intersectie fara vizibilitate, unde circula cu viteza mare un autotursim condus de un \\\\\\\"conlocuitor\\\\\\\" ... Un impact minor s-a produs, tehnic eu am fost vinovat, cu toate ca si politistii au observat ca \\\\\\\"omeneste am drepate, dar primeaza legea\\\\\\\" Cu toate insistentele pagubitului de a imi cere bani ba pe motive medicale, ba privind pagubele, procesul verbal si declaratiile au fost incheiate la politie si finalizate prin preluarea asigurarii mele privind daunele acestuia. Mentionez ca declaratia pagubitului a fost de forma \\\\\\\"nu am pretentii penale sau materiale\\\\\\\", neavand nicio problema fizica confirmata la spitalul judetean unde imediat i s-au facut investigatii. Astazi am primit un telefon de la o ruda de-a acestuia care imi cerea bani suplimentari deoarece firma de asigurari a evaluat pagubele Daciei din anul \\\\\\\'85 la maxim 17 mil, motivand ca de fapt costurile sunt mult mai mari. Amenintarile au continuat iar dupa ce am spus ca ma voi adresa politiei privind acel apel telefonic, au spus ca finul lui ma va da in judecata. Intrebarea mea este care sunt sansele sa nu am castig de cauza in cazul unui proces atata timp cat polita de asigurare, in posesia careia a intrat, asigura despagubiri de maxim 150 mii euro? Eventuala nemultumire privind despagubirea nu trebuie solicitata in justitie direct firmei de asigurari, eu fiind absolvit de eventuale litigii? Poate pagubitul intenta proces atata timp cat pe declaratia acestuia a mentionat ca nu are pretentii materiale sau penale? Multumesc pentru timpul dumneavoastra!