avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Activitate Mioaramelisa

Activitate Mioaramelisa

Buna ziua...am o fetita de aproape 1an În afara casatoriei si urmeaza sa se pronunte divorțul..eu nu am reusit sa ii fac alocație fostul nevrând să îmi dea o copie de pe buletinul lui ..intrebarea mea este...voi putea după ce face fetita 1 an sa ii mai pot face pentru alocație?
Buna ziua....eu am nascut in urma cu o luna Si as vrea sa depun actele pt alocație copilului doar ca nu stiu cum sa procedez...Eu nu sunt divortat iar copilul nu este al sotului noi fiind despărțiți de mai bine de 1 an...imi vor trebui actele de identitate al sotului pentru a putea rezolva cu alocația sau pot sa adaug actele tatălui copilului de fapt..
Buna ziua...eu am nascut in urma cu cateva zile ..vreau sa stiu daca pot trece copilul pe numele tatălui chiar daca nu este cel din certificatul de căsătorie...noi urmează să divortam dar intre timp am nascut....pot face certificatul in orasul in care am nascut copilul chiar daca nu am mutatie ??? Multumesc
Da...
Buna ziua vreau sa va intreb daca se poate face ceva pentru a adauga cele 2 luni pentru a lua indemnizatie ..eu voi naste in decembrie si voi avea doar 10 luni lucrate