avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 859 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie - doar 10 luni lucrate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie - doar 10 luni lucrate

Buna ziua vreau sa va intreb daca se poate face ceva pentru a adauga cele 2 luni pentru a lua indemnizatie ..eu voi naste in decembrie si voi avea doar 10 luni lucrate
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:29, 23 Iunie 2020
Buna ziua,
Poate va mai angajati doua luni... si part-time...
Aveti doar 10 luni in ultimii doi ani anteriori datei de nastere a cpoililului?
Da...
Ultima modificare: Marți, 23 Iunie 2020
Mioaramelisa, utilizator
In acest caz, nu beneficiati de indemnizatia CCC , ci doar de alocatia de stat pentru copil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pentru acordare indemnizatie crestere copil. la calculul celor ... ByL02 ByL02 Pentru acordare indemnizatie crestere copil. La calculul celor 12 luni se ia în considerare și perioada concediului maternal(prenatal/postnatal (4 ... (vezi toată discuția)
Nu am 12 luni de munca CorinaElena20 CorinaElena20 Nu am 12 luni de munca , la actualul loc , am vreo 7 , nu pot lua o foaie sa dovedească ca am lucrat înainte unde am lucrat cu contract și sa se facă ... (vezi toată discuția)
Concediu pt cresrerea copiluli vali_085 vali_085 Buna ziua! Sunt angajata din 29.03.2010 la o firma care nu si-a platit impozitele si taxele. Intre timp a fost suspendat acordul de functionare timp de 4 ... (vezi toată discuția)