Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie - doar 10 luni lucrate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie - doar 10 luni lucrate

Buna ziua vreau sa va intreb daca se poate face ceva pentru a adauga cele 2 luni pentru a lua indemnizatie ..eu voi naste in decembrie si voi avea doar 10 luni lucrate
Buna ziua,
Poate va mai angajati doua luni... si part-time...
Aveti doar 10 luni in ultimii doi ani anteriori datei de nastere a cpoililului?
Da...
Mioaramelisa, utilizator
In acest caz, nu beneficiati de indemnizatia CCC , ci doar de alocatia de stat pentru copil.