avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Activitate Izabellad

Activitate Izabellad

Am discutat cu un avocat , însă ne-a spus că durează minim un an până la soluționare. Credeti ca ar putea sa se solutioneze si intr-un timp mai rezonabil ?

Av. Liviu Voinea a scris:

Condamnarea la o pedeapsa,suspendata sub supraveghere,anuleaza permisul de conducere.



Izabellad a scris:

Condamnare cu executare ?
Nu exista antecedente penale

Av. Liviu Voinea a scris:

Cel mai grav,condamnare si anularea permisului de conducere.

Urmarirea penala poate dura cativa ani,angajati-va un avocat asa cum dl avocat Patrascu Razvan v-a sfatuit deja,pentru urgentare.






Condamnare cu executare ?
Nu exista antecedente penale

Av. Liviu Voinea a scris:

Cel mai grav,condamnare si anularea permisului de conducere.

Urmarirea penala poate dura cativa ani,angajati-va un avocat asa cum dl avocat Patrascu Razvan v-a sfatuit deja,pentru urgentare.


Va multumesc pentru raspuns . Cat poate dura aproximativ un astfel de dosar !
Si ce se poate intampla intampla cel mai grav in aceasta situatie ?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Raportat la valoarea probelor biologice, aveti alcoolemia in faza de absorbtie. Cu o aparare eficenta, aveti sanse la o solutie de netrimitere in judecata.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.

Răspuns la discuția Alcool la volan
Cum sa soluționat?


Darius212 a scris:

Am fost prins in data de 22.03.2019 la volan cu alcool 1.65 si 1.45 intrebarea este voi putea primi amenda penala? Pentru ca nu as vrea sa primesc suspendare , am angajat un avocat am facut o cerere pentru a face acord de recunoaștere cu procurorul insa mi a fost respinsa dosarul meu a plecat de la politie insa din luna iunie care sunt urmatori pasi cand ma va judeca? Tin sa precizez ca nu am mai avut probleme cu legea niciodata si sunt si incepator fiind copil cu varsta de 19 ani

Buna ziua ! La o alcolemie in sange de 0.87 prima probă, respectiv 0.79 a doua probă, care v-or fi consecințele si cat dureaza aproximativ un astfel de dosar până la soluționare? Va multumesc !
Răspuns la discuția Alcool la volan...
Cum sa soluționat? Cat a iesit in sange ?

Cristimarela a scris:

Buna ziua in data de 10 3 2019 ma oprit un echipaj am oprit si am fost supus aparatului epilotest rezultatul 0.59 ce mise poate intinpla ast un raspuns ms