avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ! La o alcolemie in sange de 0.87 prima ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ! La o alcolemie in sange de 0.87 prima probă, respectiv ...

Buna ziua ! La o alcolemie in sange de 0.87 prima probă, respectiv 0.79 a doua probă, care v-or fi consecințele si cat dureaza aproximativ un astfel de dosar până la soluționare? Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Izabellad , utilizator 14:18, 16 Septembrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Raportat la valoarea probelor biologice, aveti alcoolemia in faza de absorbtie. Cu o aparare eficenta, aveti sanse la o solutie de netrimitere in judecata.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.
Va multumesc pentru raspuns . Cat poate dura aproximativ un astfel de dosar !
Si ce se poate intampla intampla cel mai grav in aceasta situatie ?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Raportat la valoarea probelor biologice, aveti alcoolemia in faza de absorbtie. Cu o aparare eficenta, aveti sanse la o solutie de netrimitere in judecata.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.

~ Conținut șters la cerere ~
Condamnare cu executare ?
Nu exista antecedente penale

Av. Liviu Voinea a scris:

Cel mai grav,condamnare si anularea permisului de conducere.

Urmarirea penala poate dura cativa ani,angajati-va un avocat asa cum dl avocat Patrascu Razvan v-a sfatuit deja,pentru urgentare.


Alte discuții în legătură

Dosar penal la prima abatere pentru alcolemie Valentina Livia Valentina Livia Bună ziua, va rog frumos dacă mă puteți ajuta, soțul meu a plecat cu mașina băut (doar bere dar cantitate mai mare) a fost oprit de organul poliției ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am tot cautat informatii recente despre accidente ... MihaelaMica MihaelaMica Buna ziua, am tot cautat informatii recente despre accidente usoare sub influenta alcoolului dar nu am reusit sa gasesc nimic. As dori daca se poate sa imi ... (vezi toată discuția)
Salutare!ce se poate întâmpla dacă am fost prins fără permis ... Tudor2229 Tudor2229 Salutare!Ce se poate întâmpla dacă am fost prins fără permis de conducere, fiind înscris la școala de șoferi, cu examenul teoretic luat cu 25, urmând ... (vezi toată discuția)