Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ! La o alcolemie in sange de 0.87 prima ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ! La o alcolemie in sange de 0.87 prima probă, respectiv ...

Buna ziua ! La o alcolemie in sange de 0.87 prima probă, respectiv 0.79 a doua probă, care v-or fi consecințele si cat dureaza aproximativ un astfel de dosar până la soluționare? Va multumesc !
~ Conținut șters la cerere ~
Raportat la valoarea probelor biologice, aveti alcoolemia in faza de absorbtie. Cu o aparare eficenta, aveti sanse la o solutie de netrimitere in judecata.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.
Va multumesc pentru raspuns . Cat poate dura aproximativ un astfel de dosar !
Si ce se poate intampla intampla cel mai grav in aceasta situatie ?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Raportat la valoarea probelor biologice, aveti alcoolemia in faza de absorbtie. Cu o aparare eficenta, aveti sanse la o solutie de netrimitere in judecata.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.

~ Conținut șters la cerere ~
Condamnare cu executare ?
Nu exista antecedente penale

Av. Liviu Voinea a scris:

Cel mai grav,condamnare si anularea permisului de conducere.

Urmarirea penala poate dura cativa ani,angajati-va un avocat asa cum dl avocat Patrascu Razvan v-a sfatuit deja,pentru urgentare.