avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate Danibinceanu

Activitate Danibinceanu

Răspuns la discuția Protecția copilului
Daca faci o sesizare la protectia copilului nu este obligatia lor sa mearga sa verifice situatia eu am fact si domni sau doamnele nu sau deplasat au sunat si au vb cu mama copilului si dansa lea spus celor dela protectia copil ca eu sunt nebun ca nam ce face si sa nomai deranjeze cu asa cv si gata lea anchis gura celor dela protectia copilului si nu sau mai dus an control e posibil asa cv
Buna seara o antrebare am sotia a bagat actele de div la mediator NU la notar si ia lot banii sotiei si nam cazut de acord asupra copilului minor iar acum mai nou am anteles ca dom mediator a fost la tribunal da bage actele de div an locul sotiei dar nar trebui sa aibe anputernicire dela sotie si daca are eu de unde pot afla daca are sau nu sotia a zis ca pe ia no mai intereseaza ca a semnat tot si nici la tribunal nu vine sa ma descurc singur an cazul asta ce ramne de facut. Nu ma ptezint nici eu ce se antpla an cazu asta se anuleaza di(
Răspuns la discuția Răzgândire divorț la notar
Ms am sa vad ce e de facut mai departe
Răspuns la discuția Răzgândire divorț la notar
Ms
Răspuns la discuția Răzgândire divorț la notar
Pai aia am vrut da nam ajuns la nici o antelegere decat an favoarea sotiei si el a si facut actele si lea trimis sa semnam iar eu nu vreau e numai an beneficiu sotiei si vreau sa stiu daca e vreo problema daca nu semnez de platit sotia plateste da eu nui dau semnatura
Răspuns la discuția Răzgândire divorț la notar
Am anteles da nu poate sa ma oblige sai semnez si mai ales ca eu mam nim de castigat mai ales ca avem un copil la mijloc care am si eu drepturi si nu cred ca un mediator are dreptul de a desface casatoria de platit nam ce sai platesc ca fosta sotie a bagat actele de div ia ia platit dar vreau sa stiu daca un mediator poate desface casatoria ori cum nui semnez nim
Răspuns la discuția Răzgândire divorț la notar
Asa am stiut si eu ca nare voie si cand iam zis ca nu semnez a anceput cu amenintari ca nosa ma laae sami vad copilu ca osa anunte politi protectia copilului numai sa ma faca sai semnez eu stiu ca notaru public poate desface casatoria daca ajungem la o antelegere nu mediatoru
Răspuns la discuția Răzgândire divorț la notar
Am anteles dar el ca mediator are voie sa faca actele de desfacere a casatoriei
Răspuns la discuția Răzgândire divorț la notar
Domme acum am aflat ca domu e mediator si nu stiu daca are dreptul dea desface casatori mai ales ca nici autoritatea tutelala nu a anuntato ca mam interesat vreau sa stiu daca el ca mediator poate desface casatoriile
Răspuns la discuția Răzgândire divorț la notar
Da asta stiu da dom notar a anceput cu amenintari daca nui semnez si cand iam spus ca pot sa ma duc la copil sal vad a zis ca anunta politia si protectia copilului ca sa nu pot sami vad copilu pana nui semnez sunt obligat sai semnez