avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Activitate Raysa94

Activitate Raysa94

Alocație/indemnizatie creștere copil
Buna ziua,
Pe 27.09.2021 mi s-au terminat cele 42 de zile de când am născut. Cât timp am la dispoziție pentru a depune dosarul pentru alocație și indemnizatie?Mulțumesc
Alocație
Bună ziua ,mai pot beneficia de Alocație, dacă bebelușul meu are 1 luna și o săptămână
Cele 126 de zile de concediu ,trebuie sa le iau pe toate?
Când se depun actele pentru indemnizatie creștere copil?
Mulțumesc anticipat!
Indemnizatie creștere copil
La fostul loc de munca am lucrat :data începerii 3.06.2019 ,data încetării 1.08.2020 ,am avut pauza 2 luni și 13 zile ,la actualul loc de munca am început pe 13.10.2020 și sunt însărcinată în 35 de săptămâni . Data nașterii la bebe ar fii pe 1 septembrie .Pot beneficia de indemnizatie? Mulțumesc anticipat!
Indemnizatie creștere copil
Bună seara,
Am lucrat la o firma 13 luni,mi-am dat demisia pe 28.07.2020,am avut pauza 2 luni și 15 zile ,la actualul loc de munca am aproape 10 luni și sunt însărcinată în 35 de săptămâni. Pot beneficia de indemnizatie creștere copil ? Mulțumesc anticipat!
Indemnizație crestere copil
Buna dimineata,
Am lucrat la o firma 13 luni ,mi-am dat demisia ,am avut carte de munca până pe 28.07.2020. Mai pot beneficia de indemnizație crestere copil daca am ramas fara loc de munca ? (Mentionez ca sunt insarcinata in 2 săptămâni).