avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1469 soluții astăzi
Forum Activitate Vaniala

Activitate Vaniala

Bună am nevoie de un avocat competent care s-a judecat cu statul român. Problema e în felul următor prin luna aprilie anul trecut am fost stopat în vama Sculeni și mi s-a suspendat permisul pentru conducerea unui vehicul ne înregistrat într-un stat prin care timp de 4luni am fost privat de dreptul de a conduce.Eu fiind șofer de tir cu contract legal într-o firmă din Italia și plus la asta sunt și cetățean moldovean,pînă la urmă să dovedit că a fost o gresială de calculatoare și își cer scuze pentru neplăcerile care mi le-au creat și mi-au reîntors permisul.cum pot eu să îi dau în judecată pentru prejudiciu.AM NEVOIE DE UN AVOCAT BUN.
Mulțumesc mult.Am angajat un avocat din Iași dar cred că nu este competent să rezolve așa situație nu mai știu ce să mai fac
Bună mă numesc Vladimir am și eu o întrebare am condus un autoturism neînregistrat într-un stat și la vama Sculeni mi sa ridicat permisul de conducere.Acuma permisul se află la politie.cum pot să-mi obțin permisul de conducere că fiind și cetățean moldovean??