avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Activitate madalinar

Activitate madalinar

Buna ziua
am rugamintea de a ma ajuta pentru remedierea legala a urmatorea stari de fapt.
Am cumparat un teren care la acel moment a fost efectiv devastat ,pomii taiati partial gardul (plasa) distrus sau lipsa .
Am obtinut toate autorizatiile legale pt constructie inclusiv pt gard ,la momentul discutiei cu vecinul a spus ca nu il intereseaza participarea materiala pentru constructia gardului ,urmarea a fost ca l-am construit singura in totalitate ,mai rau este ca de 2 luni si-a depozitat lemnele de foc fix linga gard .Desi l-am rugat de mai multe ori sa le departeze macar cu 0,50cm de gard pentru scurgerea apelor pluviale si aerarea gardului refuza sistematic spunind ca este proprietar in curtea lui si face ce vrea.Proprietar ,proprietar e drept dar nu a avut nici o participare la gard si pe mine ma doare sufletul de munca si banii investiti de mine .Va rog respectuos sa imi spuneti care sunt demersurile pe care le pot face si catre care autoritati si mai ales in baza carei legi .
In speranta ca voi primii un raspuns va multumesc si va doresc vecini buni si maturi in gindire .
Discuție act aditional
Buna ziua
daca acest topic se adresweaza si angajatorilor va rog sa-mi comunicati ce clauza as putea introduce pentru ca angajatii societatii mele sa nu migreze la societatile cu care vin in contact direct datorita contractelor in derulare .
Sunt in aceasta situatie neplacuta si constat ca din angajator ma transform usor ,usor in agent de plasare neplatit .


cu respect si mii de multumiri