avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 867 soluții astăzi
Forum Activitate Costica52

Activitate Costica52



raluk0207 a scris:

Terminați casa și apoi o intabulati.

Asta stiam si eu .intrebarea ce fac in situatia de fata,cum o pot inscrie in cartea funciara.(va rog o solutie,nu raspunsuri seci )
Vreau sa fac intabularea la casa,dar nu am proces verbal de incheiere a lucrarilor,casa nefiind complet terminata.ing.de cadastru i mi cere acest document.
Un intreprinzator a infiintat o livada pe niste terenuri pe care le a arendat sau cumparat mai mult sau mai putin legal.eu am in aceste terenuri o suprafata de un hecar.,in ideia ca me va da alt teren la schimb.a facut un act de arenda pe care eu nu l am semnat si nici nu am imputernicit pe cineva sa o faca.ei su comandat ei au executat.din 2015 tot.promit ca i mi da teren la schimb sau sa legalizam treaba dar nimic.bani pe arenda nimic pe deasupra platesc impozitul anual.intrebarea este:Cum pot sa mi recuperez terenul sau sa fortez un pic situaría sa recuperes teren la schimb.mentionez ca de fiecare data zice ca ba peste o saptamana 10 zile.....timpul trece.ia subventie pe teren,toate actele ce le face nu are smnatura oral acordul meu.
MULTUMESC PENTRU TIMPUL ACORDAT.