avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate Roberto762

Activitate Roberto762

Buna ziua, acum 7 luni am fost retinut 24 de ore pentru savarsirea infractiunii de delapidare, prejudiciul fiind de 16.000 lei, fiind apoi recuperat in fata notarului, pragubitul a declarat la notar ca isi retrage plangerea si ca nu mai are nici o pretentie.. Hartia de la notar a fost trimisa la tribunal, eu mai avand inca doua copii.. Politistul de la sectie, in urma recunoasterii faptei, a declarat cum ca sunt de acord sa prestez munca in folosul comunitatii.. Care ar fi consecintele dupa toate astea? Avand in vedere ca am recunoscut, am fost retinut 24 de ore, si am platit prejudiciul?? De mentionat ca furtul a fost facut in urma cu aproximativ 2 ani..
Buna? Fost curier sunt acuzat de furtul unor colete in valoare de 20.000 de lei, fostul șef zice ca am fost surprins pe camerele de supraveghere cum am luat coletele și le-am băgat in microbuz, pe filmări nu se vede clar dacă sunt exact coletele respective, se văd doar niște colete, el zice ca sunt urmărite in depozit și ca se vede cum le-am luat și le-am dus in mașina.. A spus ca merge fu filmările la poliție și îmi face plângere.. Întrebarea e, care ar putea fi consecințele?