avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 305 soluții astăzi
Forum Activitate George C I

Activitate George C I

Victor Slav are rezultatul de la INML , eu inca astept dupa acest rezultat !Am angajat un avocat care sa grabeasca procesul acesta !Cand o sa am rezultatul , care o sa vina negativ fara nici un dubiu , atunci o sa deschid proces celor de la MAI!
Multumesc !O zi buna va doresc !
OK , multumesc pentru raspuns , dar in cazuri de fals pozitiv la acest aparat si in cazul cum este al meu , care nu am consumat niciodata substante de genul acesta mi se pare o incalcare a drepturilor mele , in speta acela de a conduce un autovehicul , de ce nu se poate urgenta?Pentru ca rezultatul acetui aparat in opinia mea este doar un indiciu si nu o proba ! Daca era proba nu se mai facea analiza urinei si a sangelui! Care ar fi procedura prin care as putea urgenta tot procesul acesta , eu depinzand de permisul acesta la locul de munca , fiind in imposibilitatea de a profesa !
Multumesc pentru efortul depus , dar raspunsul dvs este vag si nu inteleg la care dintre intrebari ati raspuns !
Exista un termen limita , in care INML are obligatia sa efectueze analizele unui test pentru indentificarea aunumitor substante in sange/urina?Si daca da care este acesta?Daca ele sa zicem sunt recoltate astazi iar testul este facut de exemplu dupa 3 luni , mai au valoare juridica?Probele nu se vor ''deteriora'' din cauza trecerii timpului? Multumesc !
Va multumesc pentru raspuns , dar totusi eu nu am nici o explicatie logica, de ce ar dura cateva luni niste rezultate? Materialul, in speta (urina/sangele) nu se degradeaza in timpul acesta?O sa merg sa platesc analizele , dar totusi este trist sa dureze cateva luni niste analize si unui om onest sa i se suspende dreptul de a conduce din cauza unui test rapid care are o rata destul de ridicata de fals pozitiv sau fals negativ.
Buna seara , in data de 23.09.2020 , aproximativ la ora 1:30 ,am fost oprit pe raza orasului Brasov de catre un echipaj de la politia rutiera pentru in control de rutina , am fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind 0.00 alcool in aerul respirat , mi sau veificat actele , control in masina ,starea tehnica masinii , ca intr-un final sa mi se faca si un control pentru substante psihoactive cu aparatul Dragger Drugtest 5000 , care spre surprinderea mea a dat rezultatul pozitiv la amfetamina, fiind un fals pozitiv. Am incercat sa-i explic agentului ca nu am consumat niciodata asa ceva si sa mai facem un test , respectivul nu a vrut si i-am zis sa mergem la analize de sange si urina . Din discutiile care le-am avut ei au zis ca rezultatele o sa vina in maxim 48 de ore , cred ca m-au mintit ca sa scape de mine care tot puneam intrebari! Intrebarea este eu am primit o dovada fara drept de circulatie pana vin rezultatele deja au trecut aproximativ 10 zile , eu depinzad de permisul de circulatie , pentru a merge la servici.Care este calea legala prin care imi pot relua dreptul de circulatie pana vin analizele , eu neavand nici o emotie in privinta rezultatului lor , adica sunt nevinovat. Va multumesc !