avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate sonigeanina

Activitate sonigeanina

Răspuns la discuția card de credit
Nu a avut loc nici o succesiune sora mea a cumparat cu contract de vinzare cumparare apartamentul in care stau avind grija de ei cu spitalele asa ca eu si fratele meu nu avem nimic si nici mama.
Discuție card de credit
Buna ziua
Va multumesc din suflet pentru ceea ce faceti si ma bucur foarte mult ca am gasit in sfirsit un ajutor.Am si eu o mare problema cu EOS KSI.In urma cu 2 ani tatal meu a facut un card de cretit la BCR de 9000 ron,bani pe care se pare ca i-a folosit.Cardul am inteles de la banca ca nu are asigurare chiar daca tatal meu avea pensie de boala avind cancer.Tatal meu a decedat anul trecut in luna iunie.Am dus certificatul de deces la banca si i-am anuntat ca tata a murit ,ei au ridicat din umeri si spun ca se subintelege sa plateasca copii sau sotia.Mama are si ea pensie de boala si nu a semnat pentru acel card .Ce-i de la eos au sunat pe fix si stiu si ei ca tata e decedat dar insista cu telefoane si notificari in care spun ca"in caz de neplata va aducem la cunostinta faptul ca in temeiul art.1073 si art.969 din codul civil precum si art.79 ali.2 din legea 58/1998 republicata privind activitatea bancara ,contractul de credit constituie titlul executoriu,iar recuperarea debitului ,a penalitatilor,si a tuturor cheltuielilor aferente se va face prin executare silita a bunurilor mobile si imobile, prezente si viitoare din patrimoniul dumneavoastra."
Apartamentul in care sta mama si sora mea sint de 3 ani pe numele surorii mele iar eu am masina credeti ca se pot lega de ce este al nostru prin executare silita sau va trebui sa platim noi acei bani.
va multumesc din suflet si sper sa ma puteti ajuta caci noaptea nu mai am liniste .