avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 976 soluții astăzi
Forum Activitate johnwittig2002

Activitate johnwittig2002

Discuție succesiune
am inca o intrebare....aparent aveam nevoie de o imputernicire de la fratele meu ca sa pot face succesiunea unui pamant fara ca el sa fie acolo....el zice ca a fost la ambasada si cei de acolo i-au spus ca nu se mai elibereaza ca nu stiu ce lege noua a aparut....si eu trebuie sa pregatesc actele si el va fi chemat sa semneze....este adevarat?....sau e vorba de actiune de partaj succesoral
Răspuns la discuția succesiune
aparent fratele a fost la abasada sa ceara o imputernicire ptru succesiune si cei de la ambasada au zis ca nu se mai elibereaza, ca nu stiu ce lege sa schimbat....si ca eu trebuie sa declar cati frati suntem si va fi chemat sa semneze.....deci despre ce e vorba?...ore e actiunea aia de partaj succesoral?
Răspuns la discuția succesiune
cam cat costa si dureaza o actiune de partaj succesoral?
Răspuns la discuția succesiune
daca fac o actiune de partaj succesoral si el refuza sa se prezinte ce se va intampla?
Discuție succesiune
buna...am si eu o intrebare....suntem 3 frati si avem un pamant de la mama....ea a decedat in 1991...pamantul e pe numele ei...vreau sa fac succesiunea dar unul dintre frati nu vrea sa se prezinte si nici procura ptru imputernicire nu vrea sa faca ca e lenes....pot face succesiunea fara el?...eu nu vreau sa ii iau partea din pamant....ce trebuie sa fac?