Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

am inca o intrebare....aparent aveam nevoie de o imputernicire de la fratele meu ca sa pot face succesiunea unui pamant fara ca el sa fie acolo....el zice ca a fost la ambasada si cei de acolo i-au spus ca nu se mai elibereaza ca nu stiu ce lege noua a aparut....si eu trebuie sa pregatesc actele si el va fi chemat sa semneze....este adevarat?....sau e vorba de actiune de partaj succesoral
Cei de la ambasada aveau obligatia sa-i de-a fratelui acele informatii corecte, care ii trebuiau in tara! Asa inteleg functinarii din ambasadele romane ,deschise in toata lumea, sa reprezinte interesele romanilor aflati in strainanatate. Oricum, informatiile pe care le-ati postat, in legatura cu problema dvs., sunt insuficiente!Exact, ce doriti sa stiti?
Cel mai bine ar fi sa se ocupe un avocat de aceasta problema daca e vorba de un partaj succesoral.

avocat Claudiu Lascoschi