avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Activitate KatalinaN

Activitate KatalinaN

Asta fac de un an, platesc in rate restantele dar pt moment am ramas fara suport financiar si pana il re obtin am aceasta problema, Doream sa stiu cum sa ma apar in aceasta "pauza".
Am contract din 1982, acum e rezervata catedra ca am pensie de gr 2:) deci un neajuns a intrerupt pensia.
Va rog, mai am o intrebare. Mama mea in 2006 a fost diagnosticata cu debut dementa. Cert este ca am fost chemata de la job sa o preiau la externare pentru ca e periculoasa si sa o inscriu pe tratament. M-a fentat si am crezut-o ca medicul mintea. In 2008 vinde casa, si minte la medicolegal.
Abia acum 4 ani am aflat la cine e casa, insa incercand sa demonstrez ca era iresponsabila a jucat teatru iar pe mine era sa ma omoare.
Acum e moarta, eu risc sa fiu evacuata, am datorii cum am scris, insa, am dreptul sa stiu ca chiar daca a fost manipulata si eu prostita, mai pot face ceva sa recuperez acea casa?
Si acest angajament de plata, cum suna pentru a fi legal si plauzibil? Scuze, dar efectiv nu ma pricep in domeniul juridic...
Multumesc pentru clarificare. M-ati linistit oarecum:)
Multumesc, Eu ceream un sfat legal nefiind de profesie. Replici de genul stiu sa dea si barmanii.
Multumesc
Nu am stimata doamna, niciun contract de inchiriere. Stau de 24 de ani aici, a avut mama domiciliul, si dreptul de a locui pana la moarte. Acum sunt in pana financiara grava si nu pot achita. nici sa iau chirie nu pot. sunt utilitatile la asociatie neplatite.
Buna ziua, Am datorie 2000 = 2500 ron la intretinere si nu ii pot plati. Nu am contract de inchiriere. Proprietarul e in SUA, vrea sa vanda casa. ma ameninta ca ma da afara Asociatia. Am de ce sa ma tem? E acea suma asa uriasa? Am vazut ca se da in judecata la 20000 datorie,
Cum ma pot apara pt ca nu am nicio sursa de venit si nici sa plec nu mi se pare o miscare inteligenta, pt ca nu am bani de chirie. Sunt chiar fara bani in urmatoarele luni. Efectiv. Trebuie sa existe ceva sa ma apere de abuzuri.