avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate axell1

Activitate axell1

Am inteles.
Va multumesc.
Intrebarea mea este urmatoarea: sigur va merge si sotia mea deoarece cred ca a suferit un soc si are si dureri foarte mari, in cazul in care voi actiona in instanta va fi luata si ea in considerare indiferent daca initial a refuzat consultul doctorilor de pe ambulanta sositi la fata locului?
Buna ziua,
Am si eu o nelamurire.
Duminica seara am avut un accident rutier , am fost lovit in spate de un autoturism condus de un sofer care ulterior s.a dovedit a avea o alcolemie de 0,45 in aerul expirat.
in urma accidentului am fost transportat cu ambulanta la spital unde in urma controlului s.a constatat ca am niste contuzii la coloana si piciorul drept.sotia mea care era cu mine in masina a refuzat transportul la spital cu ambulanta.
Problema este ca acum am inceput sa am dureri foarte mari de gat si de cap.Am fost sfatuit sa merg la IML, dar acolo nu pot ajunge decat pe data de 9 iunie, deoarece mi s.a spus ca trebuie sa.mi dea politita o trimitere in urma unei plangeri penale depuse de mine.Sotia mea a inceput sa aiba dureri mari si ea, si de asemeni nu se poate opri din plans.
Ce trebuie sa fac in aceasta situatie?Sa mergem impreuna la spitalul unde am fost transportat eu cu ambulanta pentru controale suplimentare sau sa astept pana pe 9 iunie?


Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/con...
Problema este urmatoarea: blocul in care locuiesc este impartit in 4 apartamente , iar in exteriorula cestuia exista o curte interioara atat in fata cat si in spatele acestuia.Pana acum toti cei 4 locatari aveam teren atat in fata cat si in spatele blocului , impartite pe cale amiabila intre noi.Problema este ca acum ceilalti trei au ocupat terenul din fata , mie lasandu.mi in spate o portiune foarte mica.M.am adresat primariei care imi spune ca nu am niciun drept deoarece este terenul primariei si aceasta il da cum vrea , cui vrea, unde vrea( mi s.a spus primul venit primul servit).Exista vreo cale legala pentru a rezolva aceasta problema?