avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate Adriana Zanfir

Activitate Adriana Zanfir

Buna ziua,
Vă mulțumesc pentru răspuns, dar să știți că se plătesc exact aceleași sume și la program lung și la program scurt. Copiii trebuie aduși obligatoriu înainte de micul dejun și nu pot fi luați decât după masă de prânz. Deci nu exista niciun fel de diferența în ceea ce privește sumele ce trebuie plătite, indiferent că se optează pentru program lung sau scurt.

AV. GABRIELA GERBER a scris:

Grupa mare este obligatorie, nu insa si programul lung cu masa. Daca nu doriti masa, atunci aveti varianta program scurt. La inscrierea la gradinita ati optat pentru un program cu tot ce implica el conform legii si a regulamemtului de ordine interioara.

Adriana Zanfir a scris:

Nu am întrebat dacă ar fi uman sau inuman, am întrebat dacă interzicerea accesului în grădiniță este legală. Și nu prea te poți orienta către alte soluții având în vedere că grupa mare este obligatorie



Nu am întrebat dacă ar fi uman sau inuman, am întrebat dacă interzicerea accesului în grădiniță este legală. Și nu prea te poți orienta către alte soluții având în vedere că grupa mare este obligatorie
Atunci de ce nu exista posibilitatea de a renunța la aceste mese? De ce este condiționată educația de obligația de a plăti pentru un alt serviciu?

pt a raspunde, se apasa pe raspunde, nu pe citeaza!
Buna ziua,
Este legal că o grădiniță de stat să interzică accesul în sinstitutie pentru copiii ai căror părinți au întârzieri la plata hranei? Menționez că grădinița nu oferă posibilitatea de a veni cu pachețel de acasă. Eu știam că accesul la educație este garantat prin Constituție pentru toți cetățenii români ca fiind gratuit. Mă puteți lămuri, va rog?
Vă mulțumesc!
Vă mulțumesc!
Buna ziua.
Sunt asociat unic și administrator al unei societăți nou înființate și aș avea 2 întrebări:
1. Pot sa transfer bani din contul personal in cel de firma pentru a putea face primele achiziții?
2.Doresc sa achiziționez niste materiale de la un furnizor din Marea Britanie care activează doar in regim de magazin online (gen eMag, etc). Pot sa achiziționeze de la acest magazin online făcând plata direct cu cardul la ei pe site sau plățile trebuie neapărat făcute prin transfer bancar?
Vă mulțumesc!