avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate cardcip

Activitate cardcip

Bună ziua

Vă rog să îmi furnizați un model de contract înte editură și scriitor( sau editură),prin care eu cel ce dorește să-i comercializeze cărtile mă oblig să-i platesc 5 lei pe fiecare exemplar electronic vândut și 10 lei pe fiecare exemplar vândut
Mulțumesc frumos
Buna ziua

Va prezint urmatoarea situatie:

Proprietarul spatiului de la parterul unui bloc,doreste sa inchirieze spatiul sau de 250 mp catre Carrefour ,pentru ca acestia sa faca un minimarket de lux,dupa cum spune el.
Are nevoie de acordul celor 4 vecini de la etajul 1.
Cei 4 vecini nu vor sa semneze,din cauza zgomotului care va fi(produs de aparatele de aer conditionat,de frigidere,de traficul intern) pe timpul noptii cat si ziua ,dar toti au ajuns la concluzia(cercetand individual),ca firma Carrefour va deschide magazinul si fara semnaturile lor.

Cum sa actioneze acum cand spatiul este liber,pentru a impiedica Carrefourul sa-si deschida magazinul?

Astept raspunsul d-voastra
Multumesc
Buna ziua
Nu imi este clar.
1.Buletinul se inregistreaza la ANAF?
2.Sub ce forma juridica functioneaza cabinetul de detectiv particular?
3Este nevoie de director executiv pentru cabinet individual de detectiv particular?
Multumesc


IMR BUSINESS CONSULTING a scris:

CI se inregistreaza la ANAF, iar pentru dosar aveti nevoie si de avizul de principiu eliberat de Serviciul se Invevestigatii Criminale.