avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 153 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Un model de contract?
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Un model de contract?

Bună ziua

Vă rog să îmi furnizați un model de contract înte editură și scriitor( sau editură),prin care eu cel ce dorește să-i comercializeze cărtile mă oblig să-i platesc 5 lei pe fiecare exemplar electronic vândut și 10 lei pe fiecare exemplar vândut
Mulțumesc frumos
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 00:47, 22 Octombrie 2022
Buna ziua, nu exista un astfel de model, contractul trebuie redactat si adaptat fiecarei situatii specifice.
editura are sigur un sablon, pe care il puteti personaliza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfi, pfa sau firma pentru scriitor? georgealin112 georgealin112 Buna ziua, Sunt scriitor si am publicat o carte la o editura din Romania. In urma contractului semnat cu aceasta editura, voi primi 50% din profit la ... (vezi toată discuția)
Protectia produselor donate in scop promotional Tomcat83 Tomcat83 Buna ziua! As vrea sa aflu daca exista vreo lege in Romania care penalizeaza punerea in vanzare a produselor primite in scop promotional. Mai precis, in ... (vezi toată discuția)
Tva pentru elvetia alinaiancu alinaiancu Buna ziua, Detin o firma cu impozit pe venit de 3% si platitoare de TVA. Ce valoare are TVA-ul pentru o factura catre Elvetia (NU apartine de UE) ... (vezi toată discuția)