Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Un model de contract?
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Un model de contract?

Bună ziua

Vă rog să îmi furnizați un model de contract înte editură și scriitor( sau editură),prin care eu cel ce dorește să-i comercializeze cărtile mă oblig să-i platesc 5 lei pe fiecare exemplar electronic vândut și 10 lei pe fiecare exemplar vândut
Mulțumesc frumos
Buna ziua, nu exista un astfel de model, contractul trebuie redactat si adaptat fiecarei situatii specifice.
editura are sigur un sablon, pe care il puteti personaliza.