avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Activitate Ioan Doru Morteanu

Activitate Ioan Doru Morteanu

Am lucrat in grupa a doua de munca si beneficiez de reducerea varstei de pensionare cu 2 ani si 8 luni. In acelasi timp, am locuit in Navodari (localitate cu mediu toxic) mai mult de 30 de ani si beneficiez de reducerea varstei de pensionare cu 2 ani. Cele 2 reduceri se pot cumula?
Daca rasspunsul este da, in baza carei prevederi legale?
Perioada lucrata este mentionata in C.M. dar vreau adeverinte pentru salarii brute,ore de noapte si grupa a ||-a de munca. Pentru ASTEA am nevoie sa gasesc arhiva firmei...!
Firma infiintata in 1992. Sediu in Bd.Iuliu Maniu. Punct de lucru Constanta-sediu str.Stefan Cel Mare 44blM16ap.94. Eu am lucrat intre 1993 si 1998. A fost radiata in 06.06.2001.
SC BLACK SEA SHIPYARD ROM SA a avut sediul in Bucuresti si probabil a fost radiata din Registrul Comertului acolo la Bucuresti...
Buna ziua si LA MULTI ANI ! ( doamnelor si domnisoarelor) . Ma numesc Ioan Doru Morteanu. Pentru intocmirea dosarului de pensionare am nevoie de adeverinte de la o societate comerciala care "a disparut de pe radar". Este vorba de SC BLACK SEA SHIPYARD ROM SA despre care am putut afla doar ca a fost radiata din Registrul Comertului. Cum imi pot procura adeverintele necesare? Multumesc.